Az emberek többségének már a szemműtét szótól borzong a háta, pláne, ha ezt a lézer kifejezéssel együtt hallja. Ha valaki már azon gondolkozik, hogy elvégeztesse a látásjavító kezelést, a félelem tovább erősödik. Ha ehhez még elolvas az ember néhány negatív kommentet valamilyen fórumon, kész a tökéletes recept arra, hogy eluralkodjon a rettegés.
Valójában a lézer a legcsekélyebb mértékben sem hasonlít ahhoz, amit a csillagok háborújában látott az ember. A negatív kommentek általában olyan helyekről származnak, ahol valóban nem kellett volna elvégeztetni a műtétet és némi utánjárással ezt lehetett volna tudni. A szemcseppek minden érzékelést blokkolnak, az egész eseményen túl van az ember néhány perc alatt.
OK, nincs, de mégis, nem fog fájni? Mi történik, ha valami mégsem sikerül? Megvakulhatok? Mi történik, ha pislogok a lézeres szemműtét alatt? Vagy felugrom az ágyról?
Az a helyzet, hogy az izgalom, a félelem öntörvényű folyamat. De az évek alatt kiderült, hogyan lehet megakadályozni, hogy a félelem eluralkodjék: Meg kell osztani az információt. A lézeres szemműtét körüli izgalom legfőbb oka az információ hiány, a félelem az ismeretlentől. A félelmet úgy lehet a legjobban eloszlatni, ha megismerjük a legfontosabb tényeket.
Kezdők részére: A lézeres szemműtét egy fájdalommentes beavatkozás. Teljesen az. Nem úgy, mint a fogorvosnál, „csak egy kis kellemetlenség”, valóban, teljesen fájdalom mentes. A lézeres szemműtét előtt az a szemet teljesen elérzéstelenítik. Szemcseppekkel, nem injekcióval. A műtét alatt legfeljebb enyhe nyomást lehet érezni, mint amikor megdörzsöli az ember a szemét. A lézeres szemműtét után a leggyakoribb kellemetlenség a szemszárazság érzés, ami műkönnyel uralható.
A lézeres szemműtétek után kb. 0.1 %-ban fordulnak elő enyhe látásproblémák, melyek a lézeres szemműtét következtében jelentkeznek. Ezek olyanok, melyeket a jól felkészül és megfelelően műszerezett klinikák meg is tudnak oldani, a Sasszemklinika erre írásos garanciát is ad. A lézeres szemműtét ezzel a komplikáció aránnyal a legbiztonságosabb műtétfajta, még annál is sokkal biztonságosabb, mintha a lézeres szemműtét helyett kontaktlencse viselést választana az ember. Hihetetlen, de igaz, a lézeres szemműtét kevesebb szövődménnyel, problémával jár, mint a kontaktlencse viselés.
Ahogy a fenti számból is látszik, mérhetetlenül kicsi az esélye annak, hogy valaki megvakuljon a lézeres szemműtét következtében. Ha érzékeltetni akarjuk ennek az esélyét, az körülbelül akkora, mint annak, hogy életünk során kétszer is megcsap a villám. /Forrás/
A következő aggodalom, ami felmerül általában, hogy a lézeres szemműtét során a paciens mit tud elrontani, amitől elromlik a lézeres szemműtét eredménye.
A lézeres szemműtét olyan biztonsági berendezésekkel, eljárásokkal van körbe bástyázva, mint pl. a szemkövető rendszer, amely praktikusan lehetetlenné teszi, hogy a végeredményt a paciens bármilyen módon befolyásolja. Akár mozog, kacsint, köhög, vagy tüsszent, bárhogy próbálkozik, a biztonsági rendszeren nem lehet kifogni. a lézer megáll, és később ott folytatja, ahol abbahagyta.
Nincs mitől félni. De aki még így is aggódna, olvassa el a kommenteket a Sasszemklinika Facebook oldalán, vagy menjen be saját maga a klinikára és beszélgessen el a kontrollra érkező paciensekkel.